ZAVL 2014/2015 … 1. kolo

19. října roku 2014 se sešla dvanáctka smíšených družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí na zahajovacím kole nově vyhlášené dlouhodobé soutěže – Zručské amatérské volejbalové ligy. Úvodního slova se ujal čerstvě znovuzvolený starosta města Zruče nad Sázavou a zároveň organizátor soutěže Martin Hujer.

Po vyčerpávající několikaminutové instruktáži a podání základních informacích proběhlo společné focení a pak již nic nebránilo první šestici družstev, aby vyběhla na 3 kurty k prvním třem zápasům.

Ve dvou skupinách po šesti týmech se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety. V bufetu byla pravidla volitelná a lišila se družstvo od družstva. Jak v bufetu, tak i na kurtech bylo k vidění mnoho pohledných kolektivních i individuálních akcí, takže čas utíkal rychleji než se původně plánovalo a celý turnaj se mírně protáhl oproti předpokládané 16. hodině.

Přestože v bufetu na závěrečném odborném rozboru turnaje uvízli pouze hráči a hráčky vesměs domácího typu plus jeden Zručák z daleké Moravy, bylo konstatováno, že turnaj se vydařil.

A protože bylo ve slabé chvilce mnou přislíbeno, že v brzké době zprovozním zavlovský web a dodám usvědčující fotodokumentaci, tak si dovoluji předložit první verzi, která se bude samozřejmě časem zdokonalovat až k samé dokonalosti.

Na shledanou za rok v lednu…

ZAVL 2014/2015 – výsledky